„ Wielkie Rzeczy uczynił mi...” - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

„ Wielkie Rzeczy uczynił mi...”

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
     Uczniowie klas III a i III b pod kierunkiem swoich wychowawczyń pani  Marty Sutkowskiej i pani Alicji Machaj przygotowali przedstawienie jasełkowe pt. „Wielki Rzeczy uczynił mi...” wg scenariusza Adama Szafrańca.
   Dobrze znana wszystkim historia narodzenia Jezusa tym razem została opowiedziana z perspektywy Maryi - nastoletniej dziewczyny. Takie ujęcie pozwoliło publiczności przeżyć nowe emocje w trakcie oglądania bożonarodzeniowego przedstawienia.
    Zastosowana narracja pozwoliła na umieszczenie w fabule scen znalezienia Pana Jezusa w świątyni i ślubu Maryi z Józefem. Dla podkreślenia dziecięcego charakteru jasełek przewidziany został humorystyczny fragment scenariusza z myszkami i kotem, które znalazły się w betlejemskiej stajence i mają swój udział w historii narodzenia Zbawiciela. Doskonałym dopełnieniem tekstu były piosenki i pastorałki pięknie wykonane przez dzieci.
   Jasełka zostały wystawione w dniach 4,5,6 stycznia 2019 r. na szkolnej scenie. Pierwszymi recenzentami byli Babcie i Dziadkowie młodych aktorów w związku ze zbliżającymi się Dniami Babci i Dziadka. Po spektaklu dostojni goście spotkali się w klasach ze swoimi wnukami i ich wychowawczyniami na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. W tym samym dniu jasełka obejrzeli nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście.
   W sobotnie popołudnie spektakl przedstawiono dla członków Klubu Seniora oraz zaproszonych gości, natomiast w niedzielę dla licznie zgromadzonych mieszkańców Rzezawy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego