Dzień Kropki - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Kropki

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2020/2021
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, talentów i odwagi.
W świetlicy w tym dniu dzieci poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Nauczycielka plastyki przekonała ją, że wystarczy tylko zaufać sobie, podjąć wyzwanie, a można osiągnąć sukces. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali tej inspirującej historii, odpowiadali na pytania związane z lekturą i odkrywali swoje talenty oraz mocne strony.
Z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania związane z kropką, które przygotowali dla nich wychowawcy świetlicy. Chętnie dzielili się z kolegami i koleżankami informacjami o swoich talentach i prezentowali je podczas zajęć. W tym dniu w salach świetlicowych królowały stroje w kropki. Uczniowie mogli również skorzystać z “fotobudki” z motywem kropki.
Najmłodsi mieli okazję wykazać się kreatywnością, gdyż z narysowanej kropki musieli stworzyć obraz. W czasie zajęć powstawały prawdziwe arcydzieła przedstawiające zwierzęta, krajobrazy i postacie. Uczniowie wyklejali również kropkami z plasteliny rysunki, pomagali kropkom wrócić do domu, wykonywali ekperymenty tj. “kropka w słoiku”, “nadmuchiwana kropka” oraz rozszyfrowywali wyrazy zakodowane kropkami. Nie zabrakło również poszukiwań kropek w sali i na szkolnym korytarzu, a także kompozycji z materiałów, które kształtem przypominają kropkę .Dużo radości sprawiło dzieciom kolorowanie kropek i ich “ożywianie” za pomocą aplikacji Quiver.
Dzień Kropki to święto bardzo lubiane przez dzieci i chętnie przez nie obchodzone. Jest to dzień, kiedy każde dziecko czuje się docenione i uświadamia sobie, jak wiele talentów i umiejętności posiada.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego