Wycieczka do Zalipia - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka do Zalipia

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
   21 września 2017 roku odbyła się wycieczka do Zalipia. W Domu Malarek zapoznaliśmy się ze sztuką ozdabiania i malowania kwiatów. Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych:Tradycja a nowoczesność. Nauczyli się malować motywy zdobnicze według zasad estetyki ludowej, zachowując tradycyjne barwy: (brązu, czerni i bieli), dowiedzieli się jak wykonać pędzel z brzozowego patyka oraz zobaczyli jakie możliwości techniczne dają własnoręcznie wykonane narzędzia do malowania. Następnie malowali drewnianą łyżkę w przepiękne zalipiańskie kwiaty.
  Podczas wycieczki podziwialiśmy malowane zagrody i dom Felicji Curyłowej. Jednym z punktów wycieczki było zwiedzanie Kościoła w Zalipiu, gdzie ze szczególnym zainteresowaniem obejrzeliśmy kaplicę św. Błażeja, która została ozdobiona przez zalipiańskie malarki. Dzięki wycieczce poszerzyliśmy wiedzę o sztuce regionalnej naszej okolicy, poznaliśmy część historii, podziwialiśmy piękną przyrodę.
   Oprócz tego zwiedziliśmy także Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gdzie w ciekawy sposób przybliżono nam historię budowy dróg i mostów. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom, a które można zobaczyć i dotknąć we wspaniałym parku. Opiekę nad grupą uczestników sprawowały: pani Małgorzata Smoleń i pani Bernadetta Kania.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego