Styczeń w świetlicy - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Styczeń w świetlicy

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2019/2020
  Po przerwie świąteczno-noworocznej dzieci wróciły do szkoły wypoczęte i pełne energii, więc w świetlicy czekało na nie wiele zabaw i atrakcji.
  Chociaż śniegu na zewnątrz brak, w naszej świetlicy pojawiły się bałwanki. Dzieci wykonywały je z papieru, tekturowych rolek oraz butelek, a także je kodowały. Aby zapewnić sobie namiastkę zimy, wycinały śnieżynki z papieru oraz tworzyły prace przedstawiające zimowe krajobrazy.
  W styczniu na całym świecie obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka, bohatera uwielbianych przez dzieci książek i filmów animowanych. Świetliczaki uczciły to święto, układając z puzzli obrazki przedstawiające postacie z bajki, czytając fragmenty książki oraz sklejając postać sympatycznego misia. Ponadto kolorowały rysunki, oglądały bajkę i odwzorowały postać Kubusia, ćwicząc spostrzegawczość i orientację przestrzenną. Wychowawcy świetlicy przeprowadzili również z dziećmi rozmowę na temat bajki, jej bohaterów oraz ich cech. Rozmowa została podsumowana w formie gazetki ściennej. Najmłodsi odwiedzili również szkolną bibliotekę, gdzie czekały na nich nie tylko książki o Kubusiu Puchatku ale również pyszna herbatka z miodem.
  Dzieci nie zapomniały także o swoich babciach i dziadkach. Rozmawiały o ich cechach i pasjach, przygotowywały dla nich laurki oraz kodowały wyrazy związane z ich świętem. W ramach obchodów tych dni zaprosiliśmy do naszej świetlicy babcie i dziadków. W czasie spotkań mieliśmy możliwość wysłuchania czytanych przez naszych gości bajek, poznania ich zainteresowań oraz wspomnień z dzieciństwa. Naszą świetlicę odwiedziła panie Maria Pałka, Maria Zamęta oraz Władysława Szewczyk.Dziękujemy im  za życzliwość, uśmiech, cierpliwość i poświęcony czas oraz słodkie upominki. Swoją obecnością zaszczycił nas również pan Ireneusz Baran, który przyniósł ze sobą harmonijki, opowiadał dzieciom o tych instrumentach oraz przybliżył zasady gry. Pan Ireneusz wraz ze swoimi wnuczkami wykonał piosenkę „Józefie, stajenki nie szukaj”. W czasie spotkania nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, odgadywania granych melodii, pytań oraz słodkiej niespodzianki.
Świetliczaki odwiedziły też Klub Seniora w Rzezawie, gdzie mogły zobaczyć jak spędzają ich dziadkowie wolny czas.
  W związku z obchodzonym 20 stycznia Dniem Wiedzy o Pingwinach, dzieci rozmawiały o tych ptakach, poznawały ich gatunki i warunki życia na Antarktydzie. Oglądały również bajkę tematyczną, kodowały obrazek przedstawiający pingwinaoraz wykonywały prace plastyczne.
  Przedostatni tydzień stycznia to czas, kiedy dzieci myślały już o nadchodzących feriach i związanych z nimi atrakcjach. Wychowawcy świetlicy przypomnieli najmłodszym zasady bezpieczeństwa, które z pewnością przydadzą się podczas zimowego wypoczynku.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego