Szachiści z Rzezawy po raz kolejny reprezentują Małopolskę na ogólnopolskiej arenie - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Szachiści z Rzezawy po raz kolejny reprezentują Małopolskę na ogólnopolskiej arenie

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
    W styczniu pisaliśmy o ogromnym sukcesie szachistów trenujących
w Uczniowskim Klubie Sportowym Magnus. Na szkolnych zawodach wojewódzkich w Myślenicach drużyna w składzie: Emilia Bębenek, Dominik Synowiec, Dominik Pałka i Jakub Łach stanęła na pierwszym stopniu podium i wywalczyła awans do Ogólnopolskiego Turnieju Szachów Drużynowych, gdzie spotkała się z przedstawicielami najlepszych drużyn ze wszystkich województw w kraju. Mając jeden z najniższych rankingów wśród grających drużyn (zostali sklasyfikowani na przedostatnim miejscu na liście startowej) wywalczyli 11 miejsce w Polsce!
  Zawody odbywały się w urokliwym zakątku Polski, u podnóża Gór Opawskich, w województwie opolskim, w Pokrzywnej, tuż przy granicy
z Czechami. Po zakończonych partiach szachiści mogli więc skorzystać
z uroków okolicy, odbywając wiele relaksujących spacerów. Zawody były też okazją do nawiązania ciekawych znajomości i wymiany doświadczeń sportowych.
   Wyjazd do Pokrzywnej to „powtórka z rozrywki”, wszak przed dwoma laty szachiści z Rzezawy również zdobyli prawo do gry w finale drużynowych szkolnych mistrzostw szkół. Wtedy, w trochę innym składzie (z Weroniką Łęczek) wyjechali z Pokrzywnej z wysokim, ósmym miejscem w Polsce.
    Grając z przedstawicielami dużych miast, niejednokrotnie spotykali się
z pytaniem, gdzie jest Rzezawa, w ten sposób świetnie promując naszą małą miejscowość w kraju. Ich udział w ogólnopolskich rozgrywkach był możliwy dzięki finansowym wsparciu szkoły i klubu, który wspomógł placówkę, przy której istnieje finansami otrzymywanymi w ramach dotacji z gminy Rzezawa. Za dowóz młodzieży na zawody pragniemy podziękować sponsorowi, panu Wacławowi Synowcowi.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego