Dzień Pluszowego Misia - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Pluszowego Misia

Wydarzenia > Rok szkolny 2019/2020
  Tradycją stało się, że w naszej szkolnej bibliotece obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nauczyciele bibliotekarze przygotowali okolicznościowe gazetki i wystawki książek.
  Tematem przewodnim projektu były książki, których bohaterami były misie: w klasie I – „Miś Uszatek”, w klasie II – „Kubuś Puchatek”, a w klasie III – „Złotowłosa i trzy misie”. W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swojego pluszowego przyjaciela. Obejrzały prezentację multimedialną poświęconą historii tego dnia. Rozwiązywały zagadki, rebusy, quizy, uczyły się piosenki pt.„Pluszowy miś”, oraz wykonywały prace plastyczne związane z bohaterem lektury.
  Organizatorem projektu byli bibliotekarze, a nad pracami dzieci w salach czuwali wychowawcy klas I – III.
  Dzień ten na długo pozostanie we wspomnieniach dzieci, a wspólna zabawa i nauka pozostawiła wiele niezapomnianych wrażeń.

  W tym dniu w naszej szkole rozpoczęto akcję „Misie ratownisie – podziel się pluszakiem”. Dzieci w ramach tej akcji do 21 stycznia 2020r. zbierają w swoich klasach maskotki dla swoich rówieśników poszkodowanych w wypadach. Celem tej akcji jest zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach! Miś ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak.
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego