Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
  Każdy z nas chciałby choć przez chwilę poczuć się jak w bajce. W naszej szkole okazało się to możliwe. Chcąc podkreślić wartość bajek, zwrócić uwagę na nauki z nich płynące oraz zachęcić do częstego sięgania po książki, nasi uczniowie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
 6 listopada na szkolnych korytarzach można było spotkać Czerwonego Kapturka, Pippi Langstrumpf, misie, króliczki, czarownice oraz wiele innych postaci, które do tej pory znaliśmy tylko z książek. Po drugiej lekcji wszyscy, którzy włączyli się w zabawę, radośnie przemaszerowali korytarzami naszej szkoły w barwnym korowodzie. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć. Uczniowie najstarszych klas skierowali także do swoich młodszych kolegów i koleżanek kilka słów na temat znaczenia bajek w życiu każdego człowieka oraz zachęcających do częstych podróży w bajkowy świat. Następnie każdy z uczniów przedstawił się oraz powiedział, w którą z postaci się wcielił. Usprawniło to pracę jury, które miało wytypować kilka osób odznaczających się najbardziej efektownymi i pracochłonnymi strojami. Wybór okazał się bardzo trudny, a uczniowie z niecierpliwością czekali na werdykt, gdyż do wygrania były kupony zwalniające z odpowiedzi na ocenę. Po prezentacji starsi uczniowie udali się do najmłodszych klas, aby w formie zabawy sprawdzić wiedzę swoich kolegów na temat świata bajek. Wolontariusze natomiast odwiedzili podopiecznych świetlicy szkolnej i miło spędzili z nimi czas, czytając bajki.
  Nasze przedsięwzięcie w pełni wpisało się w założenia gatunku, jakim jest bajka i sprawiło, że antyczna zasada docere et delectare znów „ożyła”. Udowodniło również, że zabawa i nauka mogą tworzyć świetny duet.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego