Styczeń w świetlicy szkolnej - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Styczeń w świetlicy szkolnej

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2018/2019
  Mimo że dwa tygodnie stycznia były wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych ze względu na ferie zimowe, w dni nauki szkolnej nasze świetliczaki były bardzo aktywne.
  Styczeń rozpoczęliśmy od rozmów na temat tego, jak dzieci spędziły Święta Bożego Narodzenia oraz co robiły w wolne dni. Ponadto rozmawialiśmy o tym, jak wita się Nowy Rok w różnych krajach świata. Wiele zajęć świetlicowych związanych było z zimą. Dzieci poznały ptaki, które zimują w Polsce oraz dowiedziały się, w jaki sposób można im pomagać i czym je dokarmiać. Zawiesiły również przed szkołą wykonany przez starszych kolegów karmnik i starały systematycznie uzupełniać w nim karmę dla ptaków. Wystrój sali świetlicowej również przypominał o tym, że zimą należy dbać o zwierzęta. Dzieci wykonały karmniki z tektury i pięknie ozdobiły je papierem kolorowym. Pokolorowały szablony gili, wycięły je i skleiły, a następnie przyozdobiły nimi salę. Dzieci kolorowały również obrazki innych zwierząt, które dzięki programowi komputerowemu „Quiver” zyskały trójwymiarowość i nabrały magicznego charakteru. Świetliczaki wykonały także pingwiny z tekturowych rolek i rozmawiały o tych fascynujących ptakach. Ze względu na zbliżające się ferie zimowe wiele zajęć dotyczyło bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych. Dzieci dowiedziały się, jakich zachowań należy unikać i jak postąpić w sytuacji zagrożenia. Aby utrwalić zdobyte wiadomości, wykonały świetlicową gazetkę. Po powrocie z ferii najmłodsi zaczęli przygotowania do zabawy karnawałowej. Samodzielnie projektowali karnawałowe stroje, wykonywali maski, a także tańczyli w rytm swoich ulubionych przebojów. Pośród rozrywek i zabaw nie zabrakło miejsca na obcowanie z kulturą. Dzieci pod opieką wychowawcy udały się do Gminnej Biblioteki w Rzezawie na spotkanie z panią Janiną Sową, która opowiedziała im o nowościach wydawniczych. Dzieci wypożyczyły sobie wybrane książki.
  W świetlicy szkolnej nie zabrakło czasu na wspólne zabawy, rozgrywki w szachy, tenisa stołowego oraz gry planszowe. Przy sprzyjającej pogodzie dzieci spędzały również czas na świeżym powietrzu.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego