Projekt edukacyjny Paziowie na stulecie niepodległości - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekt edukacyjny Paziowie na stulecie niepodległości

Projekty
   Uczniowie młodszej grupy wiekowej dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Paziowie na stulecie niepodległości Polski”. Projekt ten miał na celu rozwijanie uczuć patriotycznych oraz kształtowanie miłości i przynależności do swojej ojczyzny u uczniów.
  Powyższy projekt został opracowany i przeprowadzony przez wychowawców klas 1 – 3 przy współpracy z bibliotekarzem panem Adamem Cichoniem. Do jego realizacji przystąpiono z początkiem października tego roku.
  Projekt składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie podjęli się zadań plastyczno – technicznych, które miały nawiązywać do symboli i barw narodowych. Wśród prac znalazły się przede wszystkim godła Polski wykonane różnymi technikami, a także kokardy narodowe, kwiaty i wiatraczki. Ponadto malowano postać marszałka Józefa Piłsudskiego na jego ulubionej Kasztance. Następnie prace uczniów umieszczono na wystawie szkolnej.
  W dniu 5 listopada 2018r. odbył się drugi etap projektu, w którym uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich. Nadano mu formę gry edukacyjnej, zatytułowanej „Moja Ojczyzna”. Polegała ona na wykonaniu dwunastu różnorodnych zadań, ale związanych tematycznie z naszym krajem. Zadania te wymagały od uczniów pewnych umiejętności, takich jak : praca z mapą, korzystanie z różnych źródeł wiedzy, rozwiązywania quizów, krzyżówek , rebusów itp. Uczniowie pracowali w grupach 4 - i 5 – osobowych. Wszyscy z zapałem rozwiązywali i zaliczali kolejne zadania. Gra przebiegała sprawnie, a jej uczestnikom towarzyszyły ogromne emocje.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego