Udało się! Sakiewka została w Rzezawie - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Udało się! Sakiewka została w Rzezawie

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
      W kalendarzu szachowym Małopolskiego Związku Szachowego figuruje impreza, której organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy Magnus, 
a gospodarzem nasza szkoła. W bieżącym roku odbyła się ona po raz siedemnasty, a uczestniczyli w nim zawodnicy z całego województwa, 
a także spoza jego granic.
      Do Rzezawy w maju przyjeżdżają od lat zawodnicy, którzy stawiają tu pierwsze kroki, a w późniejszej karierze stają na najwyższych stopniach podium wielkich szachowych zawodów. Właśnie w Rzezawie rozpoczynał swoją karierę aktualny wicemistrz świata w szachach błyskawicznych, Jan Krzysztof Duda, tegoroczny finalista mistrzostw Polski seniorów, Daniel Sadzikowski, bywało u nas wielu finalistów i medalistów mistrzostw Polski juniorów.
   W siedemnastoletniej tradycji turnieju tegoroczne wyniki są prawdziwym ewenementem. Po raz pierwszy zdarzyło się, by zwycięzcami wszystkich turniejowych grup były dziewczyny, w szachach zdecydowanie w rywalizacji dominują mężczyźni. Zawody okazały się nie tylko wyjątkowe, ale także dla Rzezawy wyjątkowo szczęśliwe. Dopiero po raz drugi w historii turnieju tryumfował zawodnik z Rzezawy. Przed laty główna nagroda, rzeźba królowej Jadwigi, patronki naszej szkoły wraz z pierścieniem trafiła do absolwenta naszej szkoły Piotra Widły, w tym roku grał również, lecz w rywalizacji o pierwsze miejsce mimo remisu w bezpośrednim starciu musiał uznać wyższość na liście końcowej swojej młodszej koleżanki Weroniki Łęczek, która w tym roku zajęła pierwsze miejsce w turnieju.
     Najlepszym zawodnikiem z gminy Rzezawa w grupie B był Mateusz Gawor (uczeń kl. IV), który już nieraz pokazał, co potrafi, a w grupie C Szymon Walosek (uczeń kl. II), ambitny, świetnie zapowiadający się szachista.
   Szachiści z Rzezawy wyjechali z nowymi doświadczeniami, a także atrakcyjnymi nagrodami, których fundatorem jest Gmina Rzezawa. Ciepłe przyjęcie, duże zaangażowanie Dyrekcji Szkoły, rodziców i pracowników szkoły, bardzo dobre warunki gry sprawiły, że zapowiedzieli swój udział w turnieju w przyszłym roku.
Wszystkie wyniki można obejrzeć na stronie www.ChessArbiterPro.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego