Kreatywne świetliczaki - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Kreatywne świetliczaki

Projekty
   Podczas zajęć świetlicowych dzieci realizują innowację pedagogiczną „Kreatywne świetliczaki”. W ramach projektu dzieci mogą rozwijać ciekawość poznawczą, zdobywać wiedzę i wykorzystywać ją w różnorakich działaniach.
  Młodzi odkrywcy pod opieką nauczycieli przeprowadzają proste eksperymenty i wyciągają wnioski. W czasie zajęć mogli przekonać się już między innymi, jak powstaje tęcza, dlaczego woda połączona z sodą i octem tworzy wulkan oraz w jaki sposób powstaje balon. Dzieci, wykorzystując swoje zdolności i talenty, malują, rysują, wyklejają oraz lepią z plasteliny. W ramach projektu najmłodsi rozwijają również swoje pasje czytelnicze, oglądają filmiki i bajki edukacyjne oraz biorą udział w dyskusjach. Ponadto, podejmując się różnorakich zadań, angażują się w dni tematyczne oraz uroczystości o charakterze patriotycznym. Zajęcia mają także na celu kształcenie kompetencji matematycznych i informatycznych, toteż świetliczaki kodują online i offline, rozwiązują zagadki i quizy, poznają proste programy komputerowe oraz grają w gry matematyczne.
  Wszystkie dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach, w czasie których nie tylko wykonują eksperymenty, ale również poszerzają swoją wiedzę na temat otaczającego świata, doskonalą umiejętności opowiadania o swoich odkryciach oraz poznają i rozwijają swoje pasje.
   Nad projektem czuwają wychowawcy świetlicy Jolanta Sumara-Warchoł,
Jolanta Ważny i Edyta Lesiewicz.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego