Po feriach uczniowie wrócili do szkoły wypoczęci i pełni energii, więc chętnie angażowali się w nowe zadania. Luty dla świetliczaków był bardzo pracowity.
Najmłodsi, obchodząc Dzień Pizzy, mieli okazję samodzielnie przygotować swoją ulubioną pizzę. Mimo że ich wypieki wykonane były z papieru, wyglądały bardzo apetycznie. Luty to również miesiąc, w którym naszą świetlicę odwiedzili goście. Jednym z nich był tata zmarłego kierowcy rajdowego – pan Jan Kulig, który opowiadał dzieciom o swoim synu. Ponadto dzieci spotkały się z panem listonoszem oraz emerytowaną panią listonosz, którzy przybliżyli im szczegóły na temat swojej pracy.
Nasze świetliczaki włączyły się również w obchody walentynek. Z pomocą nauczycieli wykonały walentynkowe drzewo przyjaźni, na którym każdy umieścił pokolorowane przez siebie serduszko. Ponadto rozmawiały o przyjaźni i wzajemnej życzliwości, sklejały serca z papieru i wspólnie kolorowały ogromne walentynkowe obrazki. Aby udowodnić, że walentynki to nie tylko papierowe serduszka, lecz przede wszystkim serce okazywane drugiemu człowiekowi, najmłodsi samodzielnie wykonali kartki, które zostały wysłane do chorej na nowotwór dziewczynki.
W lutym obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, więc nasi uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć związanych z bezpieczeństwem. Dzieci przypominały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i w czasie wspólnej zabawy, poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz dowiedziały się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Ponadto słuchały piosenki „Znamy numery alarmowe” oraz obejrzały filmiki edukacyjne na temat zasad pierwszej pomocy.
Najmłodsi obchodzili również Dzień Kota, opowiadając o swoich pupilach oraz wykonując koty orgiami i sklejając te sympatyczne zwierzęta z papieru. W czasie zajęć nie zabrakło również bajek i wierszyków, w których pojawiali się koci bohaterowie. W ramach Dnia Dinozaura dzieci czytały książeczki o tych stworzeniach oraz samodzielnie sklejały dinozaury z papieru.
Nasi młodzi patrioci chętnie zaangażowali się w obchody Dnia Języka Ojczystego, który był świetną okazją do sprawdzenia swojej wiedzy na temat polszczyzny. Świetliczaki wzięły udział w wielu konkursach i quizach. Rozwiązywały krzyżówki i sudoku ortograficzne, układały zdania, zmierzyły się z wykreślankami oraz łamańcami językowymi.
Tłusty czwartek stał się okazją do tego, aby zmierzyć się z kodowaniem. Najmłodsi otrzymali plansze, na których po rozkodowaniu pojawił się pączek. Dzieci kodowały jednak nie tylko na papierze, lecz również na komputerach, rozwiązując zadania zamieszczone na stronie kubusplay.pl.
Zgodnie z planem pracy świetlicy ostatni tydzień lutego poświęcony był twórczości ludowej. Dzieci sklejały mapę Polski, na której umieszczały obrazki ze strojami ludowymi z poszczególnych regionów. Ponadto omawiały elementy stroju krakowskiego i samodzielnie ubierały papierowe postacie. Na zajęciach nie zabrakło również polskich legend.
Świetlica jest miejscem, gdzie nauka łączy się z zabawą, dlatego oprócz zadań wynikających z planu pracy, dzieci mają również możliwość samodzielnego organizowania sobie czasu. Najmłodsi wykorzystali go między innymi na grę w piłkarzyki, tenisa stołowego, gry planszowe, puzzle oraz tworzenie budowli z klocków. Nie zabrakło także zajęć na placu zabaw i gry w piłkę nożną.