Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Wydarzenia > Rok szkolny 2019/2020
    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day) to akcja, która odbywa się co roku w pierwszy piątek października. Jest organizowana pod patronatem Mateusza Grabowskiego – znanego matematyka i twórcy „Kart Grabowskiego”. Celem akcji jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycie tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia.
    W naszej szkole już w czwartek uczniowie klas starszych w przyjemnej atmosferze wykonywali zadania matematyczne i udowadniali nauczycielom, że mnożenie nie sprawia im kłopotu. Najpierw poznali biografię pomysłodawcy tego święta oraz odpowiedzieli na pytanie, kto wymyślił i opracował tabliczkę mnożenia. Potem udowadniali swoją bystrość, rozszyfrowując równości, uzupełniając tabelkę mnożenia, przechodząc labirynt z mnożeniem oraz rozwiązując łamigłówkę z zapałek. Ponadto uzupełniali i rozszyfrowywali tarczę tabliczki mnożenia oraz odkrywali tabliczki z mnożeniem. Na koniec lekcji zagrali w karty matematyczne.
  W piątek przedstawiciele SU przeszli korytarzami szkoły i egzaminowali uczniów. Każdy mógł wybrać z koszyka los i zmierzyć się z mnożeniem.
   W akcję włączyła się również biblioteka szkolna, gdzie na uczniów czekał Papa Smerf, który zachęcał do wysiłku umysłowego.
Uczniowie, którzy bezbłędnie wykonywali zadania, otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz pamiątkowe odznaki.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego