Czerwiec w świetlicy szkolnej - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Czerwiec w świetlicy szkolnej

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2018/2019
    Czerwiec to miesiąc, kiedy uczniowie myślą już o wakacjach. Nasi uczniowie, korzystając z pięknej pogody, spędzali mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. Dzieci bawiły się na placu zabaw, budowały zamki z piasku, grały w piłkę nożną oraz skakały na skakankach. Najmłodsi uczcili również Dzień Dziecka, biorąc udział w świetlicowych rozgrywkach sportowych. Na najlepszych czekały medale oraz słodka niespodzianka. W tym dniu dzieci oglądały również wystawę porcelanowych lalek z kolekcji pani Joanny Janickiej-Banach.
    W czerwcu zakończyliśmy również projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, który realizowaliśmy od marca. Uczestnicy projektu z rąk Pani Dyrektor otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dyplomy wręczono również dzieciom biorącym udział w ogólnopolskich konkursach plastycznych „Zwierzęta leśne zaczarowane w liściach” oraz „Stres a nasz mózg – walka do wygrania”.
    Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe rozwijały również swoje zainteresowania czytelnicze. Wzięły udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, w ramach której zorganizowały happening dla społeczności lokalnej. Chcieli, aby jak najwięcej osób doceniło wartość czytania i sięgnęło po książkę. Ponadto uczniowie pod opieką wychowawców świetlicy wybrali się do Gminnej Biblioteki w Rzezawie, aby uczestniczyć w zajęciach organizowanych w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.
    Część zajęć poświęcono również bezpieczeństwu w czasie wakacji, o którym mówili też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie.    Strażacy zapoznali dzieci ze sprzętem, który wykorzystują w akcjach. Mówili także, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci pod opieką nauczycieli wykonały również gazetkę ścienną poświęconą tej tematyce.
  Chcąc poczuć wakacyjny klimat i uczcić Dzień Oceanów, najmłodsi wykonali prace plastyczne przedstawiające zwierzęta żyjące w oceanach.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego