Poznajemy historię komiksu - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Poznajemy historię komiksu

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
    Nasi najmłodsi uczniowie to wierni fani literatury, dlatego chętnie biorą udział w zajęciach poświęconych książkom dla dzieci. Swoje czytelnicze pasje rozwijają nie tylko podczas lekcji i zajęć świetlicowych, ale również korzystając z propozycji przygotowanych przez szkolnych bibliotekarzy, którzy współpracują między innymi z Gminną Biblioteką w Rzezawie.
   W dniach 9 i 10 maja 2019 r. uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe zostali zaproszeni przez Kierownika Gminnej Biblioteki w Rzezawie – panią Martę Wiater na warsztaty poświęcone komiksom. Podczas zajęć dzieci poznawały historię tego gatunku oraz dowiedziały się, jak komiksy wyglądały dawniej. Pani Marta Wiater czytała najmłodszym znane komiksy. Chętni uczniowie mieli również możliwość pochwalenia się swoimi umiejętnościami czytelniczymi oraz przybliżenia swoim koleżankom i kolegom komiksowych historyjek. Dużą przyjemność sprawiło dzieciom samodzielne rysowanie komiksu. Najmłodsi bohaterami swoich historyjek czynili między innymi znanych sportowców, zwierzęta, księżniczki i inne bajkowe postacie. Po zakończeniu zajęć uczniowie ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, a pani kierownik w podziękowaniu za aktywne uczestnictwo w warsztatach poczęstowała dzieci pysznymi przekąskami.
   Zajęcia bardzo podobały się naszym uczniom, a historia komiksu mocno ich zaciekawiła. Niektórzy wypożyczyli książeczki, aby w weekend przeczytać je samodzielnie lub z rodzicami.
   Dziękujemy Pani Marcie Wiater oraz Pani Janinie Sowie za poświęcony czas, ciekawe opowieści o książkach oraz cierpliwość i życzliwość.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego