Kredkobranie - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Kredkobranie

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
  Uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Kredkobranie” zorganizowanej przez Fundację Ignatianum i Stowarzyszenie „Korzenie”. Celem było, nie tylko pomoc materialna dzieciom mieszkającym na Kresach, ale także włączenie się w obchody związane z 100.rocznicą Odzyskania Niepodległości. Stąd też nazwa „Kredkobranie – 100 uśmiechów na stulecie”. Nie pozostaliśmy obojętni na taki apel.
  Koordynator wydarzenia, pan Piotr Konturek, planował, że „Kredkobranie” zasięgiem obejmie województwo małopolskie. Z czasem do tej szczytnej akcji, włączyły się szkoły z całej Polski. Koordynator projektu wyróżnił PSP w Rzezawie spośród wielu placówek za hojne wsparcie i zaangażowanie. O naszej, szkolnej zbiórce napisano artykuł, który pojawił się w „Tygodniku Katolickim Niedziela” 14 października 2018.
        Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom za ofiarowane dary, za miły odzew i przychylne nastawienie, a wychowawcom klas za zorganizowanie zbiórki i propagowanie idei wolontarystycznej.

Tekst: Beata Waśniowska, Edyta Lesiewicz

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego