W bajkowym świecie - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

W bajkowym świecie

Wydarzenia > Rok szkolny 2019/2020
   5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie naszej szkoły licznie odpowiedzieli na zaproszenie bibliotekarzy, którzy wspólnie z aktywem bibliotecznym przygotowali scenariusz tego wydarzenia. Był to dobry pretekst, aby przypomnieć sobie treść bajek oraz doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych.
  Uczniowie stanęli na wysokości zadania i włączyli się do wspólnej zabawy, wcielając się w postacie swych ulubionych bohaterów. Z zaangażowaniem opowiadali o swych ulubionych bajkowych postaciach, rozwiązywali zagadki, odgadywali tytuły utworów na podstawie ich fragmentów, układali puzzle, kolorowali obrazki oraz sklejali modele z papieru. Wysłuchali też piosenki „Witajcie w naszej bajce”.
  W ramach obchodów tego radosnego dnia dzieci poznały również życiorys Walta Disneya, a także zwróciły uwagę na korzyści płynące z czytania bajek. Najmłodsi sami zauważyli, że bajki rozwijają wyobraźnię, pozwalają ćwiczyć pamięć, wzbogacają słownictwo i kształcą postawy moralne.
   Dzień ten upłynął wszystkim bajkowo, co zostało uwiecznione na licznych fotografiach.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego