Projekt edukacyjny dla klas I – III „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekt edukacyjny dla klas I – III „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Projekty
   Celem projektu było rozbudzanie miłości do czytania wśród najmłodszych. Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
    Nauczyciele klas I – III codziennie czytali fragmenty książki R. Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Zajęcia głośnego czytania wspierały scenariusze zawierające pomysły na urozmaicenie nauki czytania, słuchania interpretacyjnego i krytycznego zgodnie z podstawą programową. Uczniowie w zależności od poziomu tworzyli prace na podstawie przeczytanej lektury:
  • Klasy I rysowały swoje historie
  • Klasy II tworzyły komiksy (rysunki z elementami tekstów)
  • Klasy III pisały krótkie historie i je ilustrowały.
      Podsumowaniem projektu był Dzień Głośnego Czytania zorganizowany w każdej klasie we współpracy z bibliotekarzem szkolnym z udziałem zaproszonych gości. W klasach pierwszych osobami zaproszonymi były babcie, w klasach drugich – pan leśniczy, a w klasach trzecich – nasza szkolna pani pielęgniarka. Zaproszone osoby czytały dzieciom wybrane fragmenty książki R. Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, a w trakcie lektury dzieci odpowiadały na pytania dotyczące czytanego fragmentu. W dalszej części spotkania zaproszone osoby opowiadały o swojej pracy oraz wspólnie z dziećmi rozwiązywały krzyżówki, zagadki oraz grały w gry planszowe.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego