Dzień Bezpiecznego Internetu - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Bezpiecznego Internetu

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
   Każdy człowiek chce czuć się bezpiecznie nie tylko w świecie rzeczywistym, lecz również w świecie wirtualnym. Aby uświadomić uczniom zagrożenia czyhające na nich w Internecie oraz przypomnieć zasady bezpiecznego korzystania z sieci, w naszej szkole obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu.
  Podczas lekcji informatyki nauczyciele zwracali uwagę na niebezpieczeństwa, z jakimi może się spotkać każdy z użytkowników internetu. Ponadto przypomnieli, jakich zasad powinni przestrzegać uczniowie, gdy korzystają z sieci. Wśród najmłodszych, którzy przeglądają zasoby internetu pod opieką rodziców, Dzień Bezpiecznego Internetu stał się również powodem do rozmów na temat bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach. 
     W obchody włączył się także Samorząd Uczniowski, który przygotował plakaty oraz transparenty i odwiedził dzieci w świetlicy szkolnej. Młodzież opowiedziała swoim młodszym kolegom o tym, jakie zachowania są właściwe, a jakich należy unikać oraz wskazała możliwe negatywne skutki nieprzestrzegania tych zasad. Dzieci od SU otrzymały również wklejki, dzięki którym łatwiej było im zapamiętać informacje zdobyte podczas spotkania.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego