Dzień Matematyki - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Matematyki

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
   „Matematyka jest wszędzie” – takim hasłem rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Dnia Matematyki. Najmłodsi uczniowie, układając kolejno ponumerowane literki, utworzyli to krótkie, ale jakże prawdziwe zdanie. Nie wystarczyło jednak samo ułożenie hasła, lecz trzeba było znaleźć przykłady i sytuacje z życia codziennego, w których matematyka jest niezbędna. Najmłodsi świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i mogli zmierzyć się z kolejnymi matematycznymi wyzwaniami.
   Dzieci wzięły udział w rozgrywkach karcianych, w których musiały wykazać się znajomością ułamków, liczb rzymskich, tabliczki mnożenia oraz umiejętnością liczenia pieniędzy. Ponadto kolorowały obrazki, które sprawdzały opanowanie dodawania i odejmowania, a także mnożenia oraz dzielenia. Nie zabrakło układania matematycznych puzzli, kodowania i ćwiczeń z zegarami. Uczniowie zmierzyli się również z wierszami Juliana Tuwima, które zawierają liczby i próbowali policzyć, ile w tekstach jest poszczególnych części mowy oraz bohaterów.
   W naszej szkole Dzień Matematyki upłynął bardzo pracowicie. Mimo zmęczenia, uczniowie we współpracy z nauczycielami, na podsumowanie tego wydarzenia wykonali gazetkę na szkolnym korytarzu oraz wystawkę w świetlicy szkolnej.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego