Koncert piosenek świątecznych - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Koncert piosenek świątecznych

Wydarzenia > Rok szkolny 2019/2020
  Nasi uczniowie to osoby, które chętnie angażują się w różnorodne przedsięwzięcia nie tylko w szkole, ale również poza nią. Młodzież pod opieką nauczycieli: pań Beaty Waśniowskiej i Edyty Lesiewicz oraz pana Pawła Lekkiego przygotowała montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowała 13 grudnia 2019 r. podczas spotkania opłatkowego dla mieszkańców gminy Rzezawa.
  Uczniowie, odczytując fragment Ewangelii św. Łukasza, przypomnieli zgromadzonym wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem. Następnie, wykonując kolędę Mizerna cicha, przenieśli zgromadzonych do betlejemskiej szopki i sprawili, że wszystkim udzielił się nastrój tamtych niezwykłych chwil. W czasie występu młodzież podkreślała, że Boże Narodzenie, to nie tylko jeden dzień w roku czy odległe wydarzenie historyczne, ale przede wszystkim szansa na pokazanie prawdziwego człowieczeństwa. Uczniowie, przytaczając słowa św. Matki Teresy z Kalkuty, przypomnieli, że Bóg rodzi się każdego dnia w najprostszych gestach i słowach, które kierujemy do innych ludzi.
Większość zaprezentowanych przez uczniów piosenek to utwory współczesne, a ich wykonanie miało uświadomić zgromadzonym, że Boże Narodzenie niezależnie od epoki budzi w człowieku te same uczucia.
  Na koniec uczniowie złożyli wszystkim z serc płynące życzenia świąteczne, a następnie połamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy.
   Dziękujemy uczniom biorącym udział w występie za zaangażowanie i otwartość na drugiego człowieka.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego