Już pożegnania nadszedł czas … - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Już pożegnania nadszedł czas …

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
  Minęły trzy lata od chwili, gdy trzecioklasiści pierwszy raz przekroczyli próg naszej szkoły. Wraz z pożegnaniem roku szkolnego 2017/2018 nadeszła pora, aby pożegnać również ich.
21.06.2018 r. w hali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich gimnazjum. Tegorocznym absolwentom towarzyszyli ich rodzice, wychowawcy oraz nauczyciele. Mimo zbliżających się wakacji, chyba nikt ze zgromadzonych nie myślał o wyjazdach, odpoczynku i lenistwie, natomiast na twarzach wszystkich malowało się wzruszenie oraz nostalgia za tym, co za chwilę ma przejść do przeszłości.
    O godzinie 17:00 rozległ się dźwięk poloneza, a gimnazjaliści tanecznym krokiem weszli na salę. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich gości oraz krótkim przemówieniem wygłoszonym przez panią dyrektor Barbarę Korol-Adamczyk. Następnie na salę wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn, a absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu Rada Samorządu Uczniowskiego, którą w tym roku tworzyli wyłącznie trzecioklasiści, przekazała sztandar szkoły nowo wybranym przedstawicielom SU.
   Kolejnym punktem uroczystości było wręczanie nagród uczniom, którzy uzyskali średnią ocen umożliwiającą otrzymanie świadectwa z wyróżnieniem, a także przekazanie listów gratulacyjnych ich rodzicom. W czasie uroczystości wręczono również stypendia za osiągniecia naukowe i sportowe w roku szkolnym 2017/2018.
   Pożegnanie gimnazjalistów nie mogłoby się odbyć bez tradycyjnej już gali „Super Szóstki”, którą profesjonalnie prowadzili Wiktoria Izydorczyk oraz Artur Rybka. Podczas gali, uczniowie wyróżniający się osiągnięciami w poszczególnych dziedzinach, z rąk pani dyrektor Barbary Korol-Adamczyk , wspieranej przez panią wicedyrektor Annę Koczanowską oraz byłą Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Rzezawie – p. Krystynę Klęsk, otrzymali medale.
  Po zakończeniu gali absolwenci wprowadzili zgromadzonych w świat swoich wspomnień z ostatnich trzech lat nauki szkolnej. Były wierszyki, piosenki i podziękowania zarówno dla nauczycieli, jak i dla rodziców, których rolę w swoim wychowaniu i edukacji gimnazjaliści szczególnie podkreślali. Na akademii nie zabrakło również przedstawicieli klas drugich gimnazjum, którzy wierszem i piosenką pożegnali opuszczających szkolne mury kolegów. Zanim absolwenci zamknęli za sobą drzwi szkoły, zaśpiewali pożegnalną piosenkę, która zarówno u nich jak i u wielu zgromadzonych wywołała łzy wzruszenia.
   Uroczystość została przygotowana przez wychowawczynie klas trzecich – p. Lucynę Ojczyk i p. Edytę Lesiewicz wspierane przez p. Jolantę Sumarę-Warchoł, p. Agatę Marek-Szafrańską oraz p. Pawła Lekkiego, lecz główną rolę w realizacji tego pięknego i wzruszającego wydarzenia odegrali tegoroczni absolwenci.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego