Spotkanie wigilijne dla mieszkańców gminy Rzezawa - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Spotkanie wigilijne dla mieszkańców gminy Rzezawa

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
    Nasi uczniowie angażują się nie tylko w wydarzenia szkolne, lecz chętnie włączają się również w wydarzenia o charakterze lokalnym. Młodzież pod opieką nauczycieli – pani Edyty Lesiewicz oraz pana Pawła Lekkiego przygotowała montaż słowno – muzyczny, który zaprezentowała 14. 12. 2018 r. podczas spotkania wigilijnego dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Rzezawa.
   Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzezawie – pani Patrycji Kowalskiej, życzeń złożonych przez Wójta Gminy Rzezawa – pana Mariusza Paleja oraz modlitwy pod przewodnictwem proboszcza parafii pw. Trójcy Świętej i Świętego Leopolda w Rzezawie – księdza Tadeusza Kubali. Uczeń Tymoteusz Wojnicki przypomniał zgromadzonym wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, odczytując fragment Ewangelii wg św. Łukasza. Prowadzący – Kinga Rysak oraz Jakub Łach wprowadzili gości w świąteczny nastrój, czytając teksty na temat symboli związanych z Bożym Narodzeniem. Zespół w składzie: Magdalena Cyz, Julia Adamczyk, Zuzanna Adamczyk, Aleksandra Dziadowiec oraz Hania Biernat wykonał nie tylko tradycyjne kolędy, lecz również powstałe w ostatnich dziesięcioleciach piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Utwory muzyczne przeplatane były wierszami recytowanymi przez Natalię Marciszewską, Patrycję Stefanik oraz Emilię Bębenek.
     Na zakończenie młodzież, słowami wiersza księdza Jana Twardowskiego, złożyła zgromadzonym życzenia i zaprosiła do wspólnego zaśpiewania kolędy. Po występie wszyscy połamali się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego