Weterynarz w szkole? - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Weterynarz w szkole?

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
   W związku z realizacją zadań konkursowych do projektu „Kreatywni na 101” wiele zajęć w świetlicy szkolnej dotyczyło zwierząt. Nasze świetliczaki wykonywały prace plastyczne poświęcone zwierzętom, czytały książki o zwierzętach oraz odgadywały zagadki. Aby dzieci mogły poszerzać wiedzę o zwierzętach, w naszej świetlicy zagościli państwo Paweł i Agnieszka Szparowie, którzy opowiedzieli dzieciom o pracy weterynarza oraz funkcjonowaniu schroniska dla bezdomnych zwierząt w Borku.
  W czasie spotkania dzieci dowiedziały się między innymi, jak należy opiekować się zwierzętami oraz czym je karmić, aby były zdrowe. Poznawały również zasady postępowania ze swoimi pupilami i zachowania, których należy unikać w kontakcie ze zwierzętami. Pan weterynarz zwrócił uwagę na to, że posiadanie zwierzęcia to duża odpowiedzialność i mnóstwo pracy, dlatego, chcąc adoptować zwierzę, musimy dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Dzięki spotkaniu dzieci poznały również działalność schroniska dla bezdomnych zwierząt, dowiedziały się o możliwości pomocy schronisku w ramach wolontariatu oraz poznały zawód weterynarza. Ponadto dowiedziały się, w jaki sposób należy postępować, gdy zwierzę zaginie i gdzie go szukać. Państwo Szparowie wręczyli każdemu uczniowi ulotki informacyjne oraz przekazali plakaty, które zostały rozwieszone w świetlicy i na szkolnym korytarzu.
Ze względu na przypadający 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci pan weterynarz zdradził tytuły książek, które czytał będąc uczniem. Były to „Lassie wróć” Erica Knighta oraz „Mały Książe” A. de Saint-Exupery’ego. Pan weterynarz na prośbę najmłodszych przeczytał początkowy fragment drugiego utworu, zaś z pozostałą częścią dzieci zostaną zapoznane przez wychowawców świetlicy. W związku z ogólnopolską akcją „Książka na receptę - recepta na sukces”, pan Paweł rozdał dzieciom recepty na czytanie, które mają przypominać o roli, jaką czytanie odgrywa w życiu każdego, a szczególnie młodego człowieka i zachęcać do sięgnięcia po książkę.
  Podczas spotkania dzieci nie tylko miały możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom, ale dzieliły się również opowieściami o swoich zwierzętach. Po spotkaniu najmłodsi pokolorowali plakaty i samodzielnie wykonali rysunki przedstawiające zwierzęta. Prace dzieci zostaną przekazane schronisku i staną się jego dekoracją.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego