PACZKA MIKOŁAJKOWA DLA POLSKIEGO DZIECKA NA WILEŃSZCZYŹNIE - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

PACZKA MIKOŁAJKOWA DLA POLSKIEGO DZIECKA NA WILEŃSZCZYŹNIE

Wydarzenia > Rok szkolny 2020/2021
   W tym roku, już po raz drugi, w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzezawie zorganizowano akcję charytatywną, której celem była zbiórka i przekazanie darów dla polskich dzieci mieszkających w okręgu wileńskim. Funkcję szkolnego koordynatora akcji pełniła pani Jolanta Sumara-Warchoł.
   Pomimo pandemii nasi uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele i pracownicy szkoły okazali ogromne serce i zaangażowali się w pomoc. W tak krótkim czasie udało się zebrać wiele potrzebnych rzeczy. Wśród darów były: zabawki, przybory papiernicze, książki, pluszaki, kredki, pisaki, puzzle oraz gry edukacyjne. Nie zabrakło również pięknych samodzielnie wykonanych kartek świątecznych z życzeniami. Radości z przebiegu akcji nie ukrywał pan Stanisław Dębosz, organizator tego pozytywnego zamieszania oraz główny pomysłodawca akcji „Pomoc Polakom na Litwie”.
   Dziękujemy za wsparcie Dyrektorowi naszej szkoły pani Barbarze Korol-Adamczyk oraz wszystkim osobom, które włączyły się w akcję. Ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy również do naszych uczniów oraz ich rodziców, bez których na pewno nie udałoby się pomóc tak wielu osobom. Życzymy, aby dobro, które okazaliście, wróciło do Was z podwójną siłą.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego