100 turniejów na stulecie odzyskania niepodległości - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

100 turniejów na stulecie odzyskania niepodległości

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
  Jak co roku w maju do Rzezawy przyjechali szachiści z całego województwa, by zawalczyć o sakiewkę Królowej Jadwigi. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba zawodników - 106.
  Grali w trzech grupach wiekowych i rankingowych. Główne trofeum – sakiewka królowej z „dukatami” o wartości 200 zł było w zasięgu grających
w grupie rycerzy – turnieju głównym i zostało wywalczone przez zawodnika TS Wisła Kraków - Grzegorza Słabka. Najlepszym zawodnikiem w tej grupie z gminy Rzezawa okazał Piotr Widła, wieloletni zawodnik i wychowanek Magnusa, a najlepszą zawodniczką - Weronika Łęczek. W turnieju paziów królowej tryumfowała Gabriela Łabędź z klubu szachowego Kana Tarnów, w grupie najmłodszej Opiła Paweł z Lisiej Góry. Najlepsi zawodnicy Magnusa w grupie B i C to odpowiednio Mateusz Gawor z Rzezawy i Michał Londo z Dąbrówki.
   Zawody zostały zgłoszone do ogólnopolskiej akcji 100 turniejów na stulecie odzyskania niepodległości mającej na celu uczczenie tej pięknej rocznicy (nr 19). Równocześnie były elementem obchodów 15. rocznicy nadania szkole imienia. W zawodach grali również beneficjenci realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej – Szachy – pasja bez granic.
  Organizację turnieju od lat wspiera Gmina Rzezawa w ramach dotacji przyznanej na wspieranie podmiotów realizujących zadania sprzyjające rozwijaniu sportu na terenie gminy. W bieżącym roku turniej otrzymał również wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki jako element projektu Wiejskie Potyczki przy Szachownicy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego