Walentynki - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Walentynki

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
    Obchodzenie walentynek stało się już w naszej szkole tradycją, dlatego również w tym roku Samorząd Uczniowski postanowił uczcić to święto.
 Uczniowie przygotowali dekoracje oraz zorganizowali pocztę walentynkową.
Samodzielnie wykonali czerwoną skrzynię i postawili ją na szkolnym korytarzu, aby każdy mógł wrzucać kartki oraz serduszka i w ten sposób wyrazić swoje uczucia. 14 lutego walentynkowi listonosze zadbali o to, aby wszystkie liściki dotarły do adresatów. Ten dzień był radosny nie tylko dla uczniów, którzy otrzymali walentynki, lecz również dla tych, którzy odwiedzali szkolną bibliotekę. Bibliotekarze przygotowali dla czytelników niespodziankę w postaci czerwonych serduszek z cytatami o miłości i przyjaźni. Uczniowie mogli również ocenić, który z cytatów najtrafniej odzwierciedla prawdę o uczuciach. W szkolnej bibliotece nie mogło zabraknąć również wystawki książek i gazetki z tytułami dzieł literackich, w których ważnym motywem jest miłość. Uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na temat, jakie według nich utwory literackie są tymi naj jeżeli chodzi o przedstawienie miłości.
   W obchody walentynek włączyła się także świetlica. Dzieci kolorowały duże malowanki tematyczne oraz własnoręcznie wykonywały serca z kartonu, które mogły podarować swoim bliskim. Zainspirowane wierszem „Walentynkowe drzewo przyjaźni” z pomocą nauczycieli wykonały drzewo z papieru i naklejały na nim samodzielnie wykonywane serduszka. Gotowe drzewo stało się inspiracją do rozmowy na temat przyjaźni oraz wzajemnej życzliwości. Uczniowie bez trudu dostrzegli analogię pomiędzy serduszkami przyklejonymi na drzewie i dziećmi w grupie. Drzewo okazało się świetną ilustracją relacji, jakie powinny łączyć wszystkich uczniów tworzących grupę. Z tych zajęć najmłodsi zapamiętali, że skoro każdy może przykleić na drzewie swoje serduszko, to wszyscy w grupie są równi i każdy ma prawo bezpiecznie i w atmosferze wzajemnej życzliwości spędzać czas w szkolnej świetlicy.
  Chociaż mogłoby się wydawać, że walentynki to święto wyłącznie dla starszych uczniów, w naszej szkole obchodzono je tak, aby każdy mógł poczuć płynącą z niego radość. Mimo że 14 lutego przypada tylko raz w roku, nasi uczniowie doskonale wiedzą, że walentynki powinniśmy obchodzić każdego dnia, darząc się wzajemnym szacunkiem, życzliwością i przyjaźnią.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego