Nowy rok szkolny rozpoczęty - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Wydarzenia > Rok szkolny 2019/2020
  Dnia 2 września po uroczystej mszy świętej uczniowie przybyli do szkoły, aby rozpocząć rok szkolny 2019/2020.
   Na uroczystej akademii pani Dyrektor Szkoły Barbara Korol- Adamczyk powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Szczególne ciepłe słowa skierowała w stronę najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę. Przedstawiła wychowawców klas i wszystkim zebranym życzyła sukcesów, zdrowia
i radości.
  Ważnym punktem uroczystości był występ uczniów należących do Koła Młodych Twórców, którzy pod kierunkiem pani Zofii Łęczek upamiętnili 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Młodzież przypomniała, że II wojna światowa to najpotężniejsze, najszerzej oddziałujące i jedno z najstraszniejszych wydarzeń w historii ludzkości. Zwróciła uwagę na to, że w chwili, gdy najeźdźcy próbowali podeptać naszą godność narodową, Polacy nie stracili nadziei, patriotyzmu i honoru. Wierność wartościom oraz wola walki sprawiły, że słowa „Jeszcze Polska nie zginęła” po raz kolejny stały się faktem. Uczniowie poprzez swoje wystąpienie złożyli hołd wszystkim walczącym i poległym. Podkreślili, że to dzięki nim żyjemy dziś w wolnej Polsce, a ich niezłomna i bohaterska postawa powinna być dla nas drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Ojczyzny.
  Po oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie ze wychowawcami.
   Dla uczczenia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, bibliotekarze na korytarzach naszej szkoły przygotowali okolicznościowe gazetki i wystawę książek poświęconych tej tematyce.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego