Spotkanie z podróżnikiem - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Spotkanie z podróżnikiem

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
    19 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem panem Maciejem Krasem.
Dzięki niezwykłemu gościowi uczniowie wyruszyli w podróż do fascynującej i urokliwej Tajlandii.
  Pan Maciej w przystępny i ciekawy sposób opowiadał o swoich doświadczeniach związanych z tym państwem. Uczniowie nie tylko usłyszeli mnóstwo ciekawostek na temat tego dalekiego kraju, lecz również obejrzeli wiele zdjęć. Z zaciekawieniem przyglądali się przywiezionym z podróży pamiątkom i rekwizytom, np. ludowym strojom i nakryciom głowy, parasolowi, czy też… odchodom słonia, z których Tajlandczycy wytwarzają papier toaletowy.
  Dzięki spotkaniu z panem Maciejem poznali nietypowe poglądy Tajlandczyków. Zadziwiający okazał się dla naszych uczniów sposób traktowania przez Tajlandczyków swojego króla i przedmiotów przedstawiających jego podobiznę. Dziewczęta były szczególnie zainteresowane faktem, że mieszkanki Tajlandii zakładają na szyje specjalne obręcze, które mają dodać im piękna. Uczniowie dowiedzieli się również o istnieniu świątyni dla małp oraz o słoniowych taksówkach jeżdżących po Bangkoku i innych miastach tego kraju.
  Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pana Macieja, zadawali pytania i robili postanowienia, że gdy skończą szkołę i będą dysponować wolnym czasem, też zwiedzą odległe zakątki świata.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego