Ligowe potyczki - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Ligowe potyczki

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
     W natłoku szkolnych obowiązków trudno jest znaleźć trochę czasu na realizację swoich pasji. Nic więc dziwnego, że ci, którzy z nich nie rezygnują, wykorzystują weekendy, by pojechać na turniej, poczytać dobrą książkę, wziąć udział w zorganizowanej imprezie.
       W naszej szkole w ostatnich tygodniach dostrzegamy modę na szachy, grają na korytarzach, na świetlicy, na zajęciach, na turniejach. Pewnie dlatego, gdy 20 stycznia zaplanowano wyjazd na rozgrywki V ligi, trzeba było zgłosić dwie drużyny, by dać szansę wszystkim tym, którzy na to zapracowali. Nasi szachiści po rocznej przerwie w ligowych startach poradzili sobie całkiem przyzwoicie, choć spodziewaliśmy się lepszego wyniku. Najważniejsze jest jednak to, że awansowaliśmy do IV ligi i że z gry czerpali dużo przyjemności i występując w jednej drużynie świetnie, się integrowali.
        Bardzo dobry wynik „zrobił” Dominik Pałka 7/9, Jakub Ł ach 7/9 i Łukasz Starma 6/7 punktów. Nie zawiodły dziewczyny, Natalia Pająk i Emilia Bębenek. Dzięki ich dobrej grze mogliśmy zrealizować marzenia o awansie do wyższej ligi.
     Zawody można z pewnością uznać za udane, utwierdziły przede wszystkim grających, że ogromnym milowym krokiem do sukcesu jest ustawiczny trening.
Składy drużyn:
UKS Magnus Rzezawa 1 – awans do IV ligi
1. Dominik Pałka
2. Dominik Synowiec
3. Tomasz Łach
4. Emilia Bębenek
UKS Magnus Rzezawa 2
1. Jakub Łach
2. Łukasz Starma
3. Mateusz Gawor
4. Natalia Pająk
5. Dawid Baran
6. Rafał Barnaś

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego