Wrzesień na świetlicy szkolnej - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wrzesień na świetlicy szkolnej

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2019/2020
  Pierwszy tydzień września upłynął nam wokół tematyki związanej z wakacyjnymi wspomnieniami. Dzieci wykonały pociąg wakacyjnych wspomnień, opowiadały o tym, co robiły w czasie wakacji, oglądały pocztówki oraz rozwiązywały wakacyjne zagadki. W przywoływaniu wakacyjnych wspomnień pomagało im również kodowanie. Wzięły udział w zabawach integracyjnych, aby lepiej poznać grupę, do której uczęszczają. W pierwszych dniach września dzieci poznawały również zasady obowiązujące w świetlicy i na szkolnym placu zabawa oraz wykonywały świetlicowy regulamin. 
  Świetliczaki korzystały także z pięknej pogody i spędzały czas na świeżym powietrzu. Zabawy w piaskownicy, puszczanie baniek mydlanych oraz rozgrywki sportowe sprawiły im wiele radości. Dzieci bawiły się również w salach świetlicowych, grały w gry, budowały konstrukcje z klocków oraz wzięły udział w zabawach z chustą animacyjną.
  Nasza świetlica przywiązuje ogromną wagę do promowania czytelnictwa, dlatego orgaznizowane były popołudnia z książką. Dzieci miały możliwość słuchania utworów czytanych przez nauczyciela, wolontariuszy, a chętni mogli samodzielnie przeczytać wybrane fragmenty.
   Jeden z tygodni września poświęcony był emocjom, więc dzieci słuchały bajek terapeutycznych oraz brały udział w dyskusji na temat uczuć. Oglądały również filmiki edukacyjne o emocjach i dowiadywały się, jak radzić sobie z negatywnymi uczuciami. W ramach zajęć tworzyły kostki emocji, rysowały swój obecny nastrój, układały karty emocji, a także odkodowywały emocje i układały wyrazy. 
   Wiele wrześniowych zajęć dotyczyło bezpieczeństwa, nie tylko w sali świetlicowej i na placu zabaw, ale również na drodze. Dzieci rozmawiały na temat bezpieczeństwa, słuchały piosenek utrwalających zasady poruszania się po drodze oraz poznawały i wykonywały znaki drogowe. Podsumowaniem zajęć było samodzielnie ozdobienie i sklejenie papierowego modelu samochodu.
  We wrześniu obchodziliśmy również Dzień Kropki. W czasie zajęć dzieci wykonywały kropkowe przysmaki, grały w kropkowe double, rywalizowały w szukaniu kropek z cytatami, zapisywały swoje imię alfabetem Braile’a, tworzyły kropkowe obrazki oraz czytały książki z kropką w tytule. Miały również okazję zrobić sobie zdjęcie w kropkowej fotobudce oraz pochwalić się swoimi uzdolnieniami, współtworząc drzewo talentów. 
   W ostatnim tygodniu września w świetlicy zrobiło się jesiennie. Dzieci wykonywały prace plastyczne związane z tą porą roku, tworzyły liściowe ludziki oraz słuchały jesiennych piosenek. 
  Wrzesień zakończył się obchodami Dnia Chłopaka. Dziewczynki własnoręcznie przygotowały dla chłopców piękne upominki. Każdy chłopiec uczęszczający na zajęcia otrzymał ludzika z życzeniami, serduszko, medal oraz słodki przysmak.  
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego