Niezwykły gość w bibliotece. - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Niezwykły gość w bibliotece.

Wydarzenia > Rok szkolny 2019/2020

   Koniec listopada to czas, kiedy w szkole zapanował andrzejkowy klimat. W dniu 28.11.2019r. gościliśmy w bibliotece wróżkę Agatę.
   Rozpoczęła ona swoje  spotkanie  od przekazania iskierki przyjaźni, która była świetnym wstępem do dalszej zabawy. Przybliżyła dzieciom tradycje andrzejkowe, a następnie za pomocą magicznych zaklęć przeniosła wszystkich w niezwykły świat. Podczas wizyty wróżka przepowiadała dzieciom przyszłość. Dzieci ciągnęły szarfy z liczbami rzymskimi, poznając tym samym przepowiednie na najbliższy czas. Mogły one dowiedzieć się, które z nich wkrótce wyjedzie w daleką podróż oraz jakie marzenie w najbliższym czasie im się spełni. Ustawiały buciki w rzędach i wiązały supełki na nitkach. Mogły dowiedzieć się również, jaki zawód będą w przyszłości wykonywać. W tym celu spod magicznej chusty losowały różne przedmioty.
  Dzieci mogły również przekonać się, czy wróżby Agaty są prawdziwe. Podczas losowania karteczek odkrywały swoje cechy i sprawdzały, czy wróżka na pewno dobrze je zna. Wybierały także kartki z ulubionymi kolorami, a nasz gość odczytywał z „Księgi wróżb” informacje o każdej z osób. 
  W towarzystwie wróżki dzieci miło spędziły czas i świetnie się bawiły. Jak same przyznały, Agata bardzo dobrze zna nie tylko czary, ale również naszych najmłodszych uczniów.
  Po spotkaniu wróżka udała się na zabawę andrzejkową, na której  radośnie  bawili się uczniowie z klas od IV-VIII.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego