Dzień Głośnego Czytania z panią pielęgniarką szkolną - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Głośnego Czytania z panią pielęgniarką szkolną

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
  W dniu 18 października 2018r. nasza klasa wzięła udział w Obchodach Dnia Głośnego Czytania. W tym celu wszyscy uczniowie zgromadzili się w czytelni biblioteki szkolnej. Swoją obecnością zaszczycił nas Gość Specjalny - pani pielęgniarka szkolna, która została zaproszona do przeczytania fragmentów książki R. Piątkowskiej pt. ”Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. 
  Po krótkim powitaniu nasz Gość zachęcił zebrane dzieci do uważnego wysłuchania nieprzypadkowo wybranego jednego z rozdziałów wspomnianej książki. Otóż bohaterką tegoż rozdziału jest zajęczyca Zuzia, której troskę o przyjaciół z leśnej polany można porównać do pełnej poświęcenia pracy pielęgniarki. W trakcie czytania dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści czytanego tekstu. Następnie losowały kartoniki z zagadkami i odgadniętymi hasłami uzupełniały krzyżówkę. Wyraz „opieka”, który był rozwiązaniem tej krzyżówki, stał się tematem rozmowy z pielęgniarką szkolną. 
  Pani pielęgniarka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy, czym się na co dzień zajmuje, a także kiedy i w jaki sposób należy udzielić pomocy potrzebującym. 
 Na koniec spotkania uczniowie podziękowali Gościowi za przybycie i wspólnie spędzony czas.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego