Nie dajemy się pandemii! - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Nie dajemy się pandemii!

Wydarzenia > Rok szkolny 2020/2021
   Mimo odwołania wielu imprez sportowych i kulturalnych w świecie szachowym nie ma próżni. Rozszalały się turnieje online, które mają ogromną popularność. Szachiści, łyknąwszy bakcyla rywalizacji, bardzo licznie zapisują się do turniejów internetowych inicjowanych przez wiele klubów oraz związków szachowych.
    Ich działania zachęciły działaczy UKS Magnus do przeprowadzenia swojego cyklicznego, bo rozgrywanego już od 17-u lat, Wojewódzkiego Turnieju Szachowego o Sakiewkę Królowej Jadwigi. Turniej zaplanowany był jak co roku na maj, ale z wiadomych przyczyn nie został wtedy przeprowadzony.
  Zajęcia z powodu kwarantanny prowadzone poprzez platformę classroom, cieszą się dużym powodzeniem. Uczestniczy w nich coraz więcej uczniów, również tych, którzy na początku roku z powodu innych zajęć nie korzystali z oferty klubu. Ogromnie cieszy, że wielu z nich wzięło udział w turnieju, zajmując zaskakująco bardzo wysokie miejsca.
   W grupie początkującej najlepiej z naszej szkoły zaprezentował się Łukasz Czesak, w grupie zaawansowanej - Antoni Góra.
    Nagrody ufundowane przez Gminę Rzezawa zostały rozdane 19 grudnia na zamku w Niepołomicach na turnieju podsumowującym realizację projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, którego UKS Magnus był partnerem. Uczniowie naszej nagrody odebrali swoje nagrody i dyplomy w naszej szkole.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego