Pasowanie na czytelnika - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Pasowanie na czytelnika

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
    Pasowanie na czytelnika, to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. W bieżącym roku szkolnym miało ono miejsce 29 września 2017r.
   Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów. 
To miejsce w szkole powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.
    Nauczyciel bibliotekarz pan Adam Cichoń przekazał uczniom wiele cennych informacji dotyczących książek i pokazał, jak należy korzystać z księgozbioru. Zapoznał nowych czytelników z regulaminem wypożyczalni
i czytelni oraz zasadami wypożyczania. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na pamiątkę spotkania nasi nowi czytelnicy otrzymali piękne zakładki do książki. I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki.
     Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego