Jesteśmy głodni … grania - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Jesteśmy głodni … grania

Wydarzenia > Rok szkolny 2020/2021
  Obecna sytuacja zmieniła wszystkie kalendarze. Zaplanowane imprezy, spotkania, zawody bądź są odwoływane, bądź przesuwane na inne terminy. Szachiści z naszej szkoły dzięki specyfice hobby, które wybrali, nie musieli przerywać treningów. Poprzez platformę internetową classroom trenują, a nawet uczestniczą w rozgrywkach, także ligowych. Oprócz zajęć szachowych w trzech różnych grupach (stopień zaawansowania), raz w tygodniu rozgrywają za pośrednictwem internetowego serweru szachowego kolejne turnieje cyklu Maraton Szachowy rozpoczętego we wrześniu w szkole.
  Wiosna w kalendarzu szachowym to początek rozgrywek ligowych i mistrzowskich. Nie mogło na nich zabraknąć naszych zawodników. W sobotę 6 marca naszą szkołę i klub na zawodach w Lisiej Górze zeprezentowały aż trzy drużyny. Z zawodów wrócili z pucharem i brązowym medalem. Nasi szachiści okazali się najlepsi aż na dwóch szachownicach. Swoją ”deskę” z kompletem punktów wygrał Bartek Czesak (kl.III), a także Mateusz Gawor(kl.VI).
  W najbliższym czasie na zawody rangi mistrzowskiej wybiorą się młodzicy. Na rozgrywanych w Lubeni (województwo podkarpackie) Mistrzostwach Makroregionu nasz klub i Małopolskę reprezentować nas będą Antek Góra i wspomniany wcześniej Bartek Czesak.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego