Lekcje w muzeum - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Lekcje w muzeum

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
   Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni organizuje specjalne lekcje muzealne dla uczniów szkół z Bochni oraz z regionu. Uczniowie klas drugich skorzystali z oferty i dwukrotnie tym roku szkolnym wzięli udział w takich lekcjach.
  Celem pierwszych zajęć, które odbyły się w grudniu 2017r. było zapoznanie młodych odbiorców kultury z ideą i historią muzeum, pojęciami obiektu i ekspozycji muzealnej. Zwiedzanie połączone zostało z zabawą i aktywnym zaangażowaniem dzieci w werbalne i graficzne opisywanie muzeum.
Również w grudniu 2017r. uczniowie klasy IIa wybrali się do muzeum na drugą lekcję, której tematem były „Zwyczaje bożonarodzeniowe”. Dzieci miały okazję poznać zwyczaje z terenów Ziemi Bocheńskiej związane z Bożym Narodzeniem, wykonały samodzielnie ozdoby, które powiesiły na „muzealnej choince”. Natomiast uczniowie klasy IIb w dniu 13.04.2018r. wzięli udział w lekcji
o malarstwie, podczas której zapoznali się podstawowymi pojęciami z zakresu malarstwa, a następnie wcielili się w rolę kopistów. Każdy z uczestników mógł sobie wybrać jeden z obrazów eksponowanych
w muzeum i namalować jego kopię.
   Zajęcia muzealne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Prowadzone były
w oparciu o własne zbiory muzealne, co miało znaczny wpływ na atrakcyjność zajęć, w trakcie których uczniowie mogli zobaczyć lub dotknąć szereg eksponatów.
  Zajęcia te były doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy uczniów i uzupełnienia programu szkolnego o nowe, regionalne treści.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego