„Kreatywni na 101” - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

„Kreatywni na 101”

Projekty
    W marcu świetlica szkolna włączyła się w projekt „Kreatywni na 101” organizowany przez agencję WTEM, Disney Polska oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej. Świetlica otrzymała od organizatorów zestaw białej i czarnej plasteliny, makietę domku do sklejenia, zestaw naklejek do ozdobienia domku, naklejki dla uczniów biorących udział w projekcie oraz plakaty informujące o akcji. Zadaniem uczniów było sklejenie i ozdobienie domku oraz wykonanie z plasteliny figurek dalmatyńczyków.
  Zgodnie z regulaminem konkursu zadanie musiało zostać wykonane w ostatnim tygodniu marca. Nasze świetliczaki z ogromnym zapałem zabrały się do pracy. Wytrwale lepiły malutkie pieski, kolorowały i sklejały ich domek oraz chętnie zaangażowały się w inne zaproponowane przez nauczycieli działania. W ostatnim tygodniu marca w naszej świetlicy zorganizowano cykl zajęć związanych z dalmatyńczykami. W ramach projektu dzieci samodzielnie przygotowywały maski dalmatyńczyków oraz wykonywały pieski z tekturowych rolek i papierowych elementów. Kolorowały także rysunki piesków i duży plakat dalmatyńczyków, czytały książkę „Magiczny piesek” oraz układały puzzle. Mimo nadejścia wiosny w ostatnim tygodniu marca w naszej świetlicy zrobiło się łaciato. Wszystkie dzieci założyły biało-czarne stroje i w maskach dalmatyńczyków pozowały do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci stworzyły makietę, która stanowiła podsumowanie efektów ich pracy oraz stała się świetną dekoracją naszej sali świetlicowej. Przy okazji realizacji projektu uczniowie spotkali się również z weterynarzem – panem Pawłem Szparem, który przybliżył im swój zawód, uwrażliwił ich na potrzeby zwierząt, powiedział, jak należy prawidłowo opiekować się czworonogami. Zachęcił także do odwiedzenia schroniska w Borku, które prowadzi.
   Udział w projekcie dostarczył świetliczakom wielu pozytywnych wrażeń. Dzieci miały możliwość rozwijania swojej kreatywności, wyobraźni i sprawności manualnej. Wykonanie zadania konkursowego okazało się dla naszych uczniów świetną zabawą, która dostarczyła im wiele radości. Dzięki projektowi dzieci przekonały się, że wspólnymi siłami można stworzyć coś niezwykłego.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego