Październik w świetlicy szkolnej - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Październik w świetlicy szkolnej

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2020/2021
  Choć jesień coraz mocniej daje o sobie znać i łatwo można popaść w przygnębienie, w naszej świetlicy nikt nie traci dobrego humoru. A to wszystko dzięki wspólnym zabawom oraz ciekawym zajęciom.
  Na początku miesiąca wspominaliśmy św. Franciszka i obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich zwierzętach, poznawały zasady właściwego opiekowania się nimi oraz tworzyły prace plastyczne. Nie zabrakło również czytanek o zwierzętach oraz kodowania. Dzieciom bardzo podobały się również zajęcia z wykorzystaniem aplikacji Quiver oraz Puzzli AR, dzięki którym mogli zobaczyć poszczególne zwierzęta w wymiarze 3D, a także posłuchać wydawanych przez nie dźwięków. W październiku obchodzony jest również Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci opowiadały o swoich psach, poznawały właściwe zachowania wobec psa oraz wykonywały prace plastyczne. Czytały również fragmenty książki “Sposób na Elfa” i odpowiadały na pytania związane z lekturą.

 
  Z okazji Dnia Tabliczki Mnożenia najmłodsi zmierzyli się z rożnorodnymi zadaniami matematycznymi. Nie zabrakło liczenia, odwzorowywania kształtów, dorysowywania symetrycznych części przedmiotów oraz uwielbianych przez wszystkich labiryntów. Świetliczaki uczciły również Dzień Drzewa, w ramach którego poznawały gatunki rosnące w Polsce, oglądały filmiki edukacyjne, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały liście oraz wykonywały prace plastyczno-techniczne.
 
  Chcąc uczcić Dzień Edukacji Narodowej, najmłodsi wykonywali laurki dla swoich nauczycieli. Ponadto rozmawiali o pracy nauczyciela i poznawali osoby pracujące w szkole. Rozwiązywali także zagadki i rebusy związane ze szkołą. 
 
 W październiku obchodziliśmy również Dzień Papieski. Dzieci przypominały sobie najważniejsze wiadomości o życiu świętego Jana Pawła II i wykonywały prace plastyczne. Ponadto zapoznawały się z fragmentami książki “Nazywam się … Jan Paweł II” oraz słuchały piosenek związanych z osobą papieża-Polaka.
 
  W ramach edukacji regionalnej najmłodsi utrwalali wiadomości na temat naszej gminy oraz poznawali legendy z nią związane. Wykonywali również prace plastyczne metodą origami. W czasie zajęć powstawały także dzieła związane z jesienią - jesienne owoce wykonane techniką wydzieranki, kolorowe drzewa oraz liście. 
 
  W ostatnim tygodniu października zajęcia związane były z dniem Wszystkich Świętych oraz Zaduszkami. Dzieci rozmawiały o pięknej polskiej tradycji podtrzymującej pamięć o zmarłych, oglądały prezentacje o znanych cmentarzach i poznawały zasady zachowania się w tym miejscu. Ponadto na podstawie obejrzanych filmików wskazywały różnice między Halloween a naszą tradycją i wymieniały powody, dla których powinniśmy ją pielęgnować. 
 
   Październik upłynął nam na intensywnej pracy i zabawach. Nie zabrakło tańców, kodowania oraz uwielbianych przez dzieci zajęć na świeżym powietrzu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego