W zaczarowanym świecie lalek - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

W zaczarowanym świecie lalek

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
      Każdy z nas ma lub miał przynajmniej jedną lalkę i być może z sentymentem wspomina czasy dzieciństwa. Nasze uczennice również chwalą się swoimi lalkami, których zazwyczaj mają kilka. Niezwykłe jednak jest to, że niektórzy posiadają całe kolekcje lalek, a każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju.
       04.06.2019 r. w naszej szkole w ramach Dnia Dziecka gościliśmy panią Joannę Janicką-Banach z Bratucic, która posiada kolekcję liczącą około 3 tysiące porcelanowych lalek. Pani Joanna przywiozła ze sobą znaczną część swojej kolekcji, która została wyeksponowana w świetlicy szkolnej. Dzieci, młodzież, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wzięli udział w spotkaniu, podczas którego mogli nie tylko obejrzeć tę imponującą ekspozycję, lecz również poznać jej początki oraz historię niektórych lalek. Pani Joanna wyjaśniła, że lalki pochodzą z różnych stron świata i zbierane są już od 17 lat. Omówiła również ich stroje i zaznaczyła, że każda z nich jest niepowtarzalna.
       Wszyscy z zaciekawieniem słuchali niezwykłych opowieści i podziwiali wspaniałą kolekcję. Dzieci były zaskoczone, że można posiadać tak wiele lalek, które mogą służyć nie tylko do zabawy, ale również stanowić przedmiot kolekcjonerski.
Serdecznie dziękujemy Pani Joannie za przybycie do naszej szkoły, poświęcony czas oraz możliwość obejrzenia niezwykłej wystawy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego