Nasi w kadrze Małopolski - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Nasi w kadrze Małopolski

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
       Po feriach zostały już tylko wspomnienia. Tylko? Aż! Tak z pewnością powiedzą uczestnicy obozu szachowego, który był równocześnie zgrupowaniem kadry juniorów województwa małopolskiego.
   Zgrupowanie odbyło się w malowniczej okolicy nad Jeziorem Rożnowskim, w Bartkowej. Aż czterech zawodników naszej szkoły spełniło warunki i otrzymało powołanie do kadry, tym samym są reprezentantami naszego województwa w szachach. Są to : Rafał Barnaś (kl.III), Mateusz Gawor (kl. III), Tomasz Łach (kl.IV).
     Na obozie wraz ze swoimi starszymi kolegami (Dawidem Baranem i Hubertem Biernatem (kl. IV) oraz innymi szachistami z całego województwa przez tydzień (od 10 do 17 lutego) poznawali nowe debiuty, strategie i plany gry, rozegrali dwa turnieje klasyfikacyjne, w czasie których zdobyli lub podnieśli kategorie szachowe.
      Jednym z wykładowców był arcymistrz szachowy, mistrz świata Kamil Mitoń, który zrobił szachistom ogromną frajdę i rozegrał z uczestnikami obozu symultanę szachową.
      Treningi, turnieje szachowe to podstawowe zajęcia, ale wystarczyło też czasu na rekreację, czyli zajęcia sportowe, plastyczne, muzyczne, rozwijające inteligencję i kreatywność.
    Szczegółowe relacje (filmiki i zdjęcia) można obejrzeć na stronie www.szachowewakacje.com
       Ci, którzy nie mogli lub nie zdecydowali się na wyjazd do Bartkowej,
w drugim tygodniu ferii w naszej szkole wzięli udział w turnieju Wyścig po kategorie. Turniej był jedną z form realizacji innowacji programowo-metodycznej Szachy-pasja bez granic.
   Poniżej szachiści naszej szkoły, którzy opuścili grono „bekowców” (zawodników bez kategorii).
Mateusz Gawor kl. IV – IV kategoria
Rafał Barnaś kl. III – IV kategoria
Dawid Baran kl. IV – IV kategoria
Hubert Biernat kl. IV – IV kategoria
Natalia Pająk kl. II gim. – IV kategoria
Tomasz Maciejowski kl. II gim. - kategoria V
Lena Waśniowska kl. I - kategoria V

Ogromne gratulacje i życzenia dalszych awansów.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego