Dobra zmiana - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dobra zmiana

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
    Na początku tego roku szkolnego UKS Magnus pozyskał nowe tęgie umysły. Na zajęcia szachowe zapisali się i systematycznie uczęszczają, oprócz wytrwałych szachistów ze starszych roczników, bardzo liczni pierwszacy.
     Królewska gra tak ich wciągnęła, że niemal każdą przerwę okupują stoliki z szachownicami ustawione na szkolnym korytarzu. Także wiele weekendów przeznaczają na ogrywanie się w turniejach, w których konfrontują nabyte na zajęciach umiejętności.
  Szczególnie owocne były ostatnie wyjazdy. W czasie ferii zimowych sześcioro zdobyło kategorie szachowe (Nadia Radzięta kat. IV, Maja Knaga kat.V, , Szymon Walosek kat. IV, Mateusz Smoleń kat.V, Bartłomiej Czesak kat. V i Mateusz Wątroba kat. V). W ten sposób wkroczyli na „zawodową” ścieżkę w rozwoju szachowym.
   2 lutego, grając w tegorocznych rozgrywkach V ligi, wprowadzili jedną z czterech grających drużyn do IV ligi. W ubiegłym roku ich starszym kolegom też udało się awansować do rozgrywek IV ligi i utrzymać w niej i dlatego 9 i 10 lutego w tegorocznej edycji zagrają w IV lidze aż dwie drużyny z Rzezawy.
  Rosną więc nowe zastępy szachistów, które mamy nadzieję, będą godnie podtrzymywać wieloletnie tradycje najlepszej szkoły szachowej
w powiecie bocheńskim.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego