Lekcja bezpieczeństwa ze strażakami - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Lekcja bezpieczeństwa ze strażakami

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
  Zbliżają się wakacje, a więc czas, kiedy zdarza się wiele wypadków. Chcąc w ciekawy sposób przypomnieć uczniom zasady bezpieczeństwa, których szczególnie należy przestrzegać podczas letniego wypoczynku, zaprosiliśmy do naszej szkoły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie. Panowie i pani nie tylko przypomnieli zasady bezpieczeństwa, ale mówili również o zasadności wzywania służb ratowniczych oraz zwrócili uwagę na najważniejsze numery alarmowe. Ponadto dzieci zostały zapoznane ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych. Dowiedziały się, z czego składa się pełny strój bojowy strażaka i jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy, zabezpieczające go przed ogniem i innymi zagrożeniami mogącymi się pojawić w czasie akcji ratowniczej.
  Strażacy przedstawili również, jak powinien być wyposażony strażak udający się w strefę zadymienia, demonstrowali sygnalizator bezruchu, defibrylator, zestaw ratowniczy PSP R1.
Uczniów najbardziej zainteresował wóz strażacki i jego wyposażenie. Dzieci dowiedziały się, że poza akcjami gaszenia pożarów, strażacy jeżdżą także do wypadków komunikacyjnych oraz pomagają poszkodowanym. Zobaczyły również nożyce służące do rozcinania blachy samochodów. Nie zabrakło także takich atrakcji jak: lanie wody, czy też możliwości wejścia do wozu strażackiego.
   Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami i chętnie zadawali nurtujące ich pytania, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną.
  Dziękujemy panu Robertowi Surmie, Andrzejowi Łyduchowi, pani Paulinie Nóżce za poświęcony nam czas oraz cenne rady dotyczące bezpieczeństwa i zapobiegania pożarom. Dziękujemy również za przybliżenie zawodu strażaka, który jest autorytetem dla wielu małych chłopców.
    Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie w siedzibie jednostki.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego