Akcja „Żonkile” w naszej szkole - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Akcja „Żonkile” w naszej szkole

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
  19 kwietnia 2019 r. minęło 76 lat od wybuchu powstania w getcie warszawskim. W naszej szkole uczczono tę rocznicę, przybliżając uczniom historię Żydów oraz dramatyczne dla tego narodu wydarzenia z czasów II wojny światowej.
  Podczas lekcji historii nauczyciele nie tylko opowiadali uczniom o powstaniu w getcie warszawskim, lecz również przygotowali dla nich prezentacje multimedialne na ten temat. Ponadto lekcje dostarczyły młodzieży wiedzy na temat Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Dzięki zajęciom uczniowie dowiedzieli się również, kim był Marek Edelman oraz dlaczego od kilku lat organizowana jest akcja społeczno – edukacyjna „Żonkile”. Młodzież samodzielnie wykonała papierowe kwiaty, które są symbolem zbiorowej pamięci o wydarzeniach sprzed 76 lat.
  Rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim uczcili również najmłodsi uczniowie naszej szkoły. 24 kwietnia 2019 r. świetlicę szkolną odwiedził nauczyciel historii – pan Adam Cichoń, który w przystępny i odpowiedni do wieku dzieci sposób przybliżył im te dramatyczne wydarzenia. Najmłodsi mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz filmików. W czasie spotkania ze strony uczniów padło wiele pytań, na które pan Adam z cierpliwością odpowiadał. Na koniec uczniowie z pomocą nauczycieli wykonali papierowe żonkile.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego