Projekt doradztwa zawodowego - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekt doradztwa zawodowego

Projekty
       W naszej szkole są realizowane zajęcia w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego 
w Małopolsce II”. Jednym z celów tego projektu jest zapewnienie uczniom pomocy doradcy zawodowego 
w planowaniu przyszłości edukacyjno-zawodowej. W związku z projektem powstał Szkolny Punkt Informacji i Kariery, w ramach którego są prowadzone warsztaty oraz poradnictwo indywidualne dla uczniów. Ponad to młodzież będzie mogła poszerzyć wiedzę o zawodach i rynku pracy poprzez uczestnictwo w Targach Edukacyjnych w Krakowie pn. „Festiwal Zawodów w Małopolsce”. 
Projekt adresowany jest do uczniów klas VII SP oraz uczniów oddziałów gimnazjalnych. Udział uczniów jest bezpłatny. W I okresie zajęcia są prowadzone z uczniami klas IIIA,B oddziałów gimnazjalnych. Zajęcia prowadzi Anna Leśniak – pedagog szkolny, doradca zawodowy.

Rok szkolny 2018/2019

  W dniach od 10-14 września 2018 roku została przeprowadzona rekrutacja uczestnictwa uczniów klas ósmych naszej szkoły w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego, które prowadzone są w ramach działania Szkolnego Punkcie Informacji i Kariery, realizowanego w zakresie projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II.
  Zajęcia dla uczniów są bezpłatne. Będą one realizowane w formie spotkań indywidualnych oraz zajęć warsztatowych. Warsztaty będą poświęcone aktywizacji zawodowej uczestników, poznaniu przez nich własnych możliwości oraz ukierunkowaniu ich na planowanie dalszej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej. Uczniowie podczas zajęć zdobędą także informacje z zakresu świata zawodów oraz rynku pracy. Będą mogli również dowiedzieć się, w jaki sposób zaplanować i zrealizować marzenia o własnej działalności gospodarczej. Uczniowie wspólnie z doradcą zawodowym w trakcie konsultacji indywidualnych opracują Indywidualny Plan Działania (IPD), który jako efekt końcowy projektu, będzie jednocześnie stanowił podstawę do ich dalszego rozwoju zawodowego. Zajęcia odbywają się zgodnie z ustalonym harmonogram. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w projekcie!

SZKOLNY PUNKT INFORMACJI I KARIERY
Zajęcia warsztatowe:
poniedziałek: 13.35 -14.20 (14.25 – 15.10) (wg harmonogramu):                   Konsultacje indywidualne dla uczniów:
poniedziałki: 14.25 – 15.10; (13.35 -14.20) (wg harmonogramu):
Wtorek, czwartek:7.15.-8.00

Rok szkolny 2019/2020
      W bieżącym roku szkolnym udział w projekcie biorą uczniowie klas siódmych oraz ósmej.

SZKOLNY PUNKT INFORMACJI I KARIERY
Dyżury
Konsultacje indywidualne dla uczniów:
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek:
7.15.-8.00 (wg harmonogramu)

Zajęcia warsztatowe:
Poniedziałek: 14.25 – 15.10 (wg harmonogramu)


 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego