„Paczka na gwiazdkę” - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

„Paczka na gwiazdkę”

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
     Nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną „Paczka na gwiazdkę”, która organizowana była z myślą o dzieciach z Oddziału Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimu. Uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariusza „Jesteśmy Jednością” zajęli się zbiórką artykułów szkolnych oraz zabawek. Poprzez rozwieszenie plakatów oraz udostępnienie informacji o akcji na portalach społecznościowych, zachęcali wszystkich uczniów do włączenia się w pomoc. Każda klasa przygotowała swoją paczkę, w której znalazły się maskotki, gry planszowe, przybory do pisania i malowania, kolorowanki oraz książki. 
   Nad przebiegiem akcji czuwał opiekun szkolnego wolontariatu pani Jolanta Sumara – Warchoł.
 Dziękujemy uczniowi klasy 3a Jakubowi Waśniowskiemu za rozpowszechnienie informacji o akcji oraz włączenie się w jej organizację. 
   Nasi uczniowie nie poprzestali jednak tylko na zbiórce artykułów szkolnych i zabawek, lecz aktywnie włączyli się również w zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup foteli dla rodziców dzieci przebywających na Oddziale Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. 
     Dnia 3 grudnia 2017 r. w bocheńskiej Galerii „Rondo” w godzinach od 10:00 do 19:00 wolontariusze oraz inni uczniowie zachęcali klientów sklepów, aby w tym wyjątkowym czasie pamiętali również o innych i podzielili się z nimi drobnymi datkami. Wolontariusze sprzedawali także kubki, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczyli na wsparcie akcji. 
    Opiekę nad uczniami sprawowały opiekun wolontariatu szkolnego pani Jolanta Sumara – Warchoł oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego Edyta Lesiewicz. Szczególne i gorące podziękowania należą się pani Katarzynie Waśniowskiej, mamie uczniów naszej szkoły, która była główną organizatorką akcji, aktywnie wspierała uczniów i przez cały czas trwania zbiórki opiekowała się uczniami.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego