Kwiecień w świetlicy szkolnej - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Kwiecień w świetlicy szkolnej

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2018/2019
   Kwiecień to miesiąc, w którym tematyka zajęć świetlicowych dotyczyła głównie przyrody oraz tradycji związanych z Wielkanocą.
W związku z wizytą pana weterynarza, który gościł w naszej świetlicy pod koniec marca, na pierwszych kwietniowych zajęciach dzieci przygotowywały rysunki zwierząt, które następnie przekazaliśmy schronisku w Borku. Ponadto obserwowały wzrost posadzonej z okazji pierwszego dnia wiosny fasolki, omawiały zachodzące w roślince zmiany oraz uczyły się właściwie o nią dbać. Niektóre kwietniowe dni były bardzo ciepłe, więc świetliczaki spędzały czas na świeżym powietrzu, grając w piłkę nożną, zbijanego, koszykówkę oraz bawiąc się w piaskownicy.
  Wiele radości dostarczyły najmłodszym zajęcia związane z tematyką wielkanocną. Dzieci z kubeczków po jogurtach, bibuły i wycinanych elementów przygotowały doniczki-zające, w których samodzielnie zasiały rzeżuchę. W czasie zajęć zapamiętywały pisownię tej trudnej nazwy, dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z uprawą tej rośliny oraz wymieniały potrawy, do których można ją dodać. W kwietniu w świetlicy powstało wiele pisanek, które dzieci przygotowywały różnymi technikami. Nie zabrakło wycinanek, wyklejanek oraz kolorowania. Oprócz pisanek uczniowie wykonywali kurczaki z tekturowych rolek i bibuły, wielkanocne koszyczki oraz jajka z niespodziankami. Pojawiły się również zajączki z płyt CD i kartonu, papierowe baranki oraz wielkanocne malowanki. Wychowawcy świetlicy rozmawiali z dziećmi na temat tradycji wielkanocnych, a najmłodsi opisywali swoje koszyczki i wymieniali pokarmy, które powinny się w nich znaleźć.
  Po wiosennej przerwie świątecznej najmłodsi uczcili Dzień Ziemi, rozmawiając o roślinach i zwierzętach, konieczności ich ochrony oraz poznając poszczególne ich gatunki. Dzieci zastanawiały się również, w jaki sposób mogą pomóc naszej planecie.
  Uczniowie pamiętali też o Dniu Sekretarki. Na zajęciach wykonały kwiaty metodą orgiamii oraz kolorowego motyla i złożyły życzenia naszej pani Basi. Ona przybliżyła im tajniki swojej pracy i zapewniła, że zawsze mogą podejść do sekretariatu a ona będzie służyć im pomocą.
   W ostatnich dniach kwietnia świetliczaki uczestniczyły w cyklu zajęć poświęconych tematyce patriotycznej. Dowiedziały się, dlaczego pierwsze trzy dni maja są ważne dla naszej historii oraz włączyły się w ich obchody, wykonując prace plastyczne z patriotycznymi akcentami. Dzieci wykonywały kokardy narodowe, orzełki, białe oraz czerwone kwiaty i motyle, a także flagi. Prace przystroiły szkolny korytarz oraz salę świetlicową.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego