W górach jest wszystko, co kocham - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

W górach jest wszystko, co kocham

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
  Czyż mogło być piękniejsze zakończenie wspólnej wędrówki w poszukiwaniu piękna życia niż kontemplowanie natury w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski, jakim z pewnością jest Pieniński Park Narodowy?
    Decyzję o wybraniu się właśnie na szlaki pienińskie podjęli Członkowie Koła Młodych Twórców oraz kilkoro innych uczniów naszej szkoły, gdy po pięknym występie upamiętniającym 40-lecie pontyfikatu Jana Pawła II oraz po rocznicowej akademii z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości ksiądz proboszcz zadeklarował zasponsorowanie im wycieczki do wybranego przez nich zakątka Polski.
   Wiele obowiązków szkolnych sprawiło, że mogli ją zrealizować dopiero na końcu roku, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Cudowny spacer na Wysoką (1052 m n.p.m.), najwyższy szczyt Małych Pienin, dla większości uczestników wycieczki był pierwszym tak forsownym wypadem w góry. Zdobycie jednego ze szczytów Korony Szczytów Polskich, choć nie przyszło łatwo, przyniosło wiele satysfakcji i być może zachęciło do podejmowania podobnych przedsięwzięć w przyszłości.
   Księdzu Proboszczowi w tym miejscu składamy serdeczne podziękowanie.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego