Finalistka XVII Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Finalistka XVII Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
  Pisanie to umiejętność, którą posiada każdy człowiek, jednak nie każdy osiąga w tej dziedzinie mistrzostwo. W dobie komputerów dbanie o piękne pismo wydaje się niepotrzebne. Na szczęście w naszej szkole jest osoba, dla której trudna sztuka kaligrafii to nie tylko hobby, ale również dziedzina, w której można osiągnąć sukces.
   27 kwietnia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się finał XVII Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „O złote pióro”. W tym roku, w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z przypadającą siedemsetną rocznicą lokacji Rajbrotu, konkurs miał bardzo uroczysty charakter, a patronat nad nim objęli: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie, bp. tarnowski - Andrzej Jeż oraz Urząd Gminy w Lipnicy Murowanej.
  Aby zostać zaproszonym na to wydarzenie, trzeba było wygrać eliminacje szkolne, a następnie zostać zakwalifikowanym przez komisję konkursową do kolejnego etapu. Udało się to Karolinie Sitko, uczennicy klasy 3a, której pięknie przepisany tekst utworu poetyckiego został wybrany spośród ponad 150 nadesłanych na konkurs prac i zapewnił Karolinie udział w finale konkursu. Zadaniem uczestników finału było przepisanie fragmentu sielanki „Wiesław” autorstwa Kazimierza Brodzińskiego. W czasie, gdy jury oceniało prace, uczniowie zakwalifikowani do finału konkursu wzięli udział w warsztatach, doskonaląc trudną sztukę pięknego pisania pod okiem Grzegorza Barasińskiego, założyciela Krakowskiej Szkoły Kaligrafii, autora podręczników z tej dziedziny.
  Poziom tegorocznej edycji konkursu był bardzo wysoki, a tytuł finalistki zdobyty przez naszą uczennicę to ogromny sukces. Serdecznie gratulujemy!

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego