Pomagamy zwierzętom - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Pomagamy zwierzętom

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
  Zima to czas, kiedy pomagamy nie tylko ludziom, ale również zwierzętom. W myśl franciszkańskiej zasady mówiącej, że wszystkie stworzenia są naszymi braćmi, Szkolny Klub Wolontariusza „Jesteśmy Jednością” oraz Samorząd Uczniowski zorganizowały zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Borku.
  Uczennice klasy 3a Karolina Sitko oraz Faustyna Porębska namalowały plakaty informujące o akcji i zachęcające wszystkich do włączenia się w nią. Każda klasa przygotowała w swojej sali pudełko, do którego uczniowie mogli przynosić zarówno suchą jak i mokrą karmę dla psów oraz kotów. Zbiórka trwała przez cały styczeń, następnie przedstawiciele wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego zebrali zgromadzone przez każdą z klas zapasy i przekazali je do schroniska.
  Nasi uczniowie okazali się bardzo wrażliwi na potrzeby bezdomnych zwierząt i chętnie włączyli się w akcję. Szkolnymi koordynatorami zbiórki były opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza „Jesteśmy Jednością” – pani Jolanta Sumara-Warchoł oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Edyta Lesiewicz.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego